طرز تهیه مانتی

کد مطلب: 468775  |  تاريخ: پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۴:۴۸


طرز تهیه مانتی

مواد لازم برای خمیر آب: 3/2 پیمانه، آرد: 3 پیمانه، نمک: نصف قاشق چای‌خوری، تخم مرغ: 1 عدد.

مواد لازم برای فیلینگ

جعفری خرد شده: 3 قاشق غذاخوری، گوشت: 250 گرم، نمک: به میزان لازم، پیاز:1 عدد، فلفل سیاه: به میزان لازم، رب گوجه‌فرنگی: 1 قاشق غذاخوری.

مواد لازم برای سس

کره ذوب شده: 6 قاشق غذاخوری، گوجه فرنگی: 1عدد، پودر فلفل قرمز تند: .به میزان لازم، نعنا خشک: به میران لازم، ماست، سیر، و رب: به میزان لازم

طرز تهیه خمیر

ابتدا آرد را با آب، نمک و تخم مرغ در ظرفی مناسب بریزید، سپس این مواد را خوب با هم مخلوط کنید و ورز دهید تا خمیر یک‌دست و نرمی به دست آید. سپس روی خمیر را بپوشانید و آن را گوشه‌ای قرار دهید تا خمیر استراحت کند.

طرز تهیه فیلینگ

در این مرحله باید فیلینگ را آماده کنید. برای این کار، گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده و جعفری خرد شده به خوبی مخلوط کنید سپس نمک، فلفل و رب را به مخلوط این مواد اضافه کنید. خمیر را روی سطح کار به صورت خیلی نازک باز کنید، بعد آن را برش بزنید و به مربع‌های ریزی تقسیم کنید. از مواد فیلینگ داخل خمیرها قرار دهید، چهار گوشه خمیر را در قسمت بالا به هم برسانید و آن را محکم کنید. بعد از این که مواد تمام شد، مقداری آب درون قابلمه‌ای مناسب بریزید تا بجوشد. یک قاشق سوپ خوری روغن مایع و نمک به آب اضافه کنید و خمیرهای توپر را به آرامی درون آب در حال جوش بریزید. بعد از این‌که خمیرها خوب نرم شدند، آن‌ها را به کمک ملاقه‌ای سوراخ دار از آب خارج کنید. می‌توانید مانتی‌ها را مانند ماکارونی آبکش کنید.

طرز تهیه سس:

برای تهیه سس، ابتدا گوجه فرنگی‌ها را در مخلوط کن بریزید و به صورت پوره درآورید. کره را آب کنید. فلفل، پوره گوجه فرنگی و رب را به کره اضافه کنید و اجازه دهید تا مخلوط این مواد بجوشد و حجم آن‌ها کم شود. مانتی‌ها را به ظرف سرو منتقل کنید و روی آن‌ها ماست و سیر بریزید. حالا سس گوجه فرنگی را هم روی مانتی‌ها بریزید. در پایان کمی نعنا خشک روی مانتی اضافه کنید.

منبع: مجله روزهای زندگی

شاوزی

786


http://www.zananbaloch.ir/detail/News/468775/17

چاپ خبر