وبسایت خبری
امروز: جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان
ایجاد اختلاف در کشور سم مهلک است و در استان، مهلک‌تر
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: برای این که زمینه خدمت‌رسانی به مردم فراهم شود، باید فضایی آرام داشته باشیم و ایجاد اختلاف در کشور سم مهلک است و در استان، مهلک‌تر.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ یه نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در نشستی با حضور ائمه جمعه، مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی منطقه سیستان با اشاره کلام امیرالمؤمنین(ع) در حکمت 88 نهج‌البلاغه، اظهار داشت: امام علی(ع) در این سخن به آیه شریفه 33 سوره مبارکه انفال استشهاد می‌کند که « كَانَ فِي الْأَرْضِ أَمَانَانِ مِنْ عَذَابِ اللَّهِ وَ قَدْ رُفِعَ أَحَدُهُمَا، فَدُونَكُمُ الْآخَرَ، فَتَمَسَّكُوا بِهِ؛ أَمَّا الْأَمَانُ الَّذِي رُفِعَ فَهُوَ رَسُولُ اللَّهِ (صلی الله علیه وآله)، وَ أَمَّا الْأَمَانُ الْبَاقِي فَالاسْتِغْفَارُ؛ قَالَ اللَّهُ تَعَالَى "وَ ما كانَ اللَّهُ لِيُعَذِّبَهُمْ وَ أَنْتَ فِيهِمْ وَ ما كانَ اللَّهُ مُعَذِّبَهُمْ وَ هُمْ يَسْتَغْفِرُونَ".»( در زمين دو امان (دو وسيله نجات) از عذاب الهى بود كه يكى از آنها برداشته شد دومى را دريابيد و به آن چنگ زنيد; اما امانى كه برداشته شد وجود رسول الله(صلى الله عليه وآله) بود (كه خداوند به بركت وجود او هرگز عذابى بر اين امت نازل نكرد، ولى او از ميان ما رفت) و امانى كه باقى مانده «استغفار» است، همان گونه كه خداوند متعال مى فرمايد: «تا تو در ميان آنها هستى خداوند آنان را عذاب نمى كند و تا آنان نيز از گناهان خود استغفار مى كنند، خداوند عذابشان نخواهد كرد) و عمل استغفار را بعد از وجود مبارک پیامبر اکرم(ص)، مایه امان از عذاب معرفی می‌نمایند.
امام جمعه زاهدان با اشاره به این که حقیقت استغفار، طلب آمرزش از خداوند به خاطر نقایص، خلل یا لغرش‌هاست، در باب آثار استغفار اظهار داشت: طبق آیات قرآن کریم آثا استغفار، فقط منحصر به سرای آخرت نیست همان گونه که در سوره مبارکه نوح، حضرت نوح(ع) قومش را به استغفار دعوت می‌کند تا خداوند برکات مادی از جمله باران رحمت، اموال، فرزندان، باغ‌ها و نهرها و... برای آنها فراهم آورد.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به مضامین سوره مبارکه هود در همین رابطه، عنوان داشت: نتیجه استغفار، فقط آمرزش گناهان و دوری از عقاب آخرت نیست بلکه آثار آن شامل زندگی مادی ما نیز می‌شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر این که استغفار همانند شکر، می‌بایست هم در قول و هم در عمل انجام شود، بیان داشت: در معادلات زندگی برای حل مسائل، به فرمول‌هایی که خداوند در عالم ملکوت قرار داده توجه داشته باشیم و طبق آیه شریفه 13 سوره مبارکه نوح، مصداق قوم حضرت نوح(ع) نباشیم که این پیامبر عظیم‌الشأن خطاب به آنها می‌فرماید: « مَا لَكُمْ لَا تَرْجُونَ لِلَّهِ وَقَارًا»(چرا برای خدا عظمت قائل نیستید).
وی تاکید کرد: برای حل مشکلات کشور، باید توکل، تضرع و استغفار قولی و عملی داشته باشیم
آیت‌الله محامی در ادامه با تشکر از زحمات خالصانه و تلاش‌های مجاهدانه جمع حاضر در منطقه سیستان، عنوان داشت: با وجود خدمات فراوان نظام، متاسفانه استان بالاخص منطقه سیستان، در جایگاهی شایسته و بایسته قرار ندارند.
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با مهم برشمردن تلاش هماهنگ مسئولان و ائمه جمعه برای برداشتن این بار سنگین، نسبت به صحبت‌ها و توجه جمع حاضر به اهمیت هماهنگی و هم‌افزایی، ابراز خشنودی نمود و خاطرنشان کرد: ما در منطقه سیستان اولا نیازمند فعالیت جهادی، سپس اطلاع‌رسانی برای دلخوش شدن مردم و سوم پاسخگویی همراه با انصاف و نقدپذیری هستیم.
رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان اشکالات طرح شده از سوی مردم را در دو حالت عنوان کرد که یا وارد است که باید پذیرفته شود یا به خاطر بی‌اطلاعی وجهی ندارد که باید با توضیح مسئولان، فرد اشکال کننده آرام شود.
امام جمعه زاهدان با هشدار نسبت به التهاب‌آفرینی و دوقطبی‌سازی به هر بهانه‌ای، افزود: برای این که زمینه خدمت‌رسانی به مردم فراهم شود، باید فضایی آرام داشته باشیم و ایجاد اختلاف در کشور سم مهلک است و در استان، مهلک‌تر.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: مطالبات باید در جلسات پیگیری و مشکلات بین مسئولان در همین فضا حل شود البته این موضوع نباید بهانه‌ای برای بی‌مبالاتی و لاپوشانی مسئولان باشد.
 
آیت الله مصطفی محامی گفت: هماهنگی، همفکری و همدلی خوبی بین مسئولان ارشد استان صورت گرفته که با لطف خداوند متعال پابه پای همدیگر و با طرح مطالبات به صورت هماهنگ به دنبال حل مسائل اقتصادی و فرهنگی استان هستند.
 امام جمعه زاهدان افزود: پیگیری و پشتکار خوبی از جانب مسئولان استانی و کشوری صورت گرفته و آغاز پروژه های زیر بنایی مورد نیاز در حال پیگیری است. 
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار داشت: ٩٠ درصد فرمایشات مطرح شده در این جلسه از جمله مطالبات ما در جلسه با مسئولین ارشد کشور بوده و حتی در مواردی به صورت مکتوب هم ارائه شده و در ادامه نیازمندی های سیستان هم به طور خاص می تواند بر اساس اولویت فهرست بندی و پیگیری شود.
وی ادامه داد: مسئولان منطقه در صحنه عمل هستند و باید با اقدام جدی و هماهنگ به مردم خدمت کنند و مردم را از خود بدانند تا مردم، مسئولان را از خودشان بدانند و اعتماد کنند البته این اعتماد نه برای انتخابات بلکه برای تحکیم پایه های نظام مورد نیاز است زیرا انتخابات فقط مربوط به برهه زمانی خاص است و ارائه خدمات مقطعی بعضی از کسانی که به صورت ظاهری و تبلیغاتی انجام می‌شود بیشتر از همه به اعتماد مردم آسیب می‌زند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بیان داشت: باید خدمت به مردم را وجهه کار خود قرار داده و به عنوان یک عبادت انجام دهیم نه برای انتخابات بلکه برای حفظ عزت، کرامت و تامین معیشت مردم که نتیجه اش دلبستگی آن ها به انقلاب اسلامی و تحکیم پایه‌های نظام اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در استان شرایط کنونی کشور را مهم و حساس دانست و عنوان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، دشمن در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اجتماعی آرایش جنگی به خود گرفته و در این وضعیت حساس منطقه سیستان هم اهمیت ویژه ای داراست و به کار بردن واژه تنگه احد از سوی مقام معظم رهبری بار معنایی ویژه و درس‌های مهمی به دنبال دارد و می‌بایست برای این تنگه احد پایداری و صبوری به خرج دهیم و از همه هستی برای دفاع از این منطقه سرمایه‌گذاری کنیم.
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: در شرایط کنونی باید هوشیاری خود را حفظ کنیم چرا که در تنگه احد عدم هوشیاری به لشکر اسلام آسیب زد و در شرایط کنونی نیازمند فعالیت مجاهدانه با نقشه راه و یک طرح کامل برای توسعه جامع منطقه سیستان هستیم.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند بروید سراغ کارهای نشدنی تا بشود تصریح کرد: اگر کاری نشدنی و غیر قابل انجام بود مردم تحمل می‌کردند اما بسیاری از کارها شدنی است و چون انجام نمی شود، مردم نگران هستند و شبهه به وجود می‌آید که مافیای گوشت و مافیای سوخت و انواع مختلف مافیا وجود دارد. 
آیت‌الله محامی حل بسیاری از مشکلات را در خود استان قابل انجام دانست و عنوان کرد: اگر یک عزم جدی، مدیریت قوی و هماهنگی وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات با عزم جمعی و کار گروهی در داخل استان قابل حل است البته برخی از اینها نیز نیازمند پشتیبانی در سطح کشور است.
وی خواستار ایجاد زمینه مشارکت و نقش افرینی مردم در سایر قسمت ها شد و عنوان کرد: باید از نقش آفرینی جدی مردم به خصوص نسل جوان و از کارشناسی فرهیختگان منطقه سیستان، دانشگاهیان و ظرفیت حوزه های علمیه برای حل مشکلات منطقه استفاده کنیم.
226
سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۰۶:۴۹
کد خبر: ۴۷۰۹۱۳
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۷:۳۰
کارگاه آموزشی آسیب های شبکه های اجتماعی مجازی برخانواده در شهرستان راسک برگزار شد
اینترنت به نحوآشکار به زیر ساخت های تکنوۀوژیک کامپیوترهای شبکه ای اشاره دارد که ارتباطات دیجیتالی را در سطح دنیا ممکن می سازند .
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۷:۲۷
کارگاه آموزشی حقوقی تعلیم و تربیت کودکان در شهرستان راسک برگزار شد.
در انسان ، حق و تکلیف براثر تکاملی که ویژه اوست ، از مرحله غریزی گذشته و جنبه عقلی پیدا کرده است . انسان به فرمان خرد خویش ، تکالیف خود را نسبت به دیگران انجام می دهد.
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۶:۰۵
نکات مهم شیردهی به نوزاد در روزهای شیوع کرونا
متخصصان معتقدند با اینکه تاکنون هیچ‌گونه موردی مبنی بر وجود ویروس کرونا در شیر مادر گزارش نشده اما مادران باید اصول بهداشتی را هنگام شیر دادن به نوزاد خود رعایت کنند.
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۶:۰۳
نکاتی برای مثبت اندیش بودن
مثبت اندیشیدن آدمی را در رسیدن به اهداف زندگی یاری می کند و سبب افزایش شور ، نشاط و کارآمدی و سازندگی می شود.برای رشد و گسترش نگرش مثبت به آینده در خود باید:
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۶:۰۲
عوارض مصرف کافیین در بارداری
شاید نوشیدن یک فنجان قهوه سرشار از کافئین در ساعات بعد از ظهر بتواند تمامی خستگی روز را از تن شما به در کرده و برای ساعات باقی مانده انرژی مضاعفی به شما بدهد، و یا این که خوردن یک فنجان قهوه با همسرتا...
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۶:۰۱
علل و عوامل افت تحصیلی
همه فرزندان ما نیاز به محبت و ارزشمندی دارند تا به هویت برسند یعنی خود را پیدا کنند شان و منزلت خود را بشناسند و برای رسیدن این اهداف ارزشمند تلاش کنند. همه استعداد ها و قابلیت های خود را شکوفا نماین...
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۵:۴۸
زندگی روی زمین چگونه آغاز شد
محققان شواهدی مبنی بر منشا اصلی حیات روی زمین ارایه کرده کردند.
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۵:۴۴
روش هایی برای فراموش نکردن دروس
1-به پیش نیاز منابعی که می خوانی توجه کن اگر مطالب پیش زمینه اصلی را یاد نگرفته باشی حتی اگر مطالب جدید را حفظ کنی باز هم احتمال فراموشی مطلب وجود دارد؛ مثلا در درس عربی تا صرف فعل را یاد نگرفته باش...
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۵:۴۲
روش های ساده و ارزان برای خوشگذرانی
با شکلات سیاه از خودتان پذیرایی کنید - اندک چیزهایی هست که به اندازه خوردن تکه ای شکلات نرم، شیرین و لذیذ نشاط بخش باشد. ضمن اینکه آثار جادویی خوردن شکلات سیاه را دست کم نگیرید.
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۵:۴۱
دردهای خطرناک دوران بارداری را بیشتر بشناسید
دوران بارداری معمولاً برای مادران دوران سختی است که باید تمام علایم و دردها برای حفظ سلامت مادر و جنین جدیگرفته شود.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۴:۴۰
مولانا سلامی نماینده محترم مردم سربلند استان سیستان و بلوچستان در خصوص شهادت دکتر محسن فخری زاده پیامی به شرح ذیل صادر کردند:*
يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۸:۴۸
فشار خون بالا در بانوان
قاتل خاموش - فشار خون می‌تواند بدون علائم قابل توجه مانند سکته مغزی یا حمله قلبی افزایش یابد. در بعضی افراد فشار خون بالا می‌تواند سبب خونریزی بینی، سردرد، سرگیجه شود. از آنجایی که فشار خون بالا می...
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۴:۳۸
مردم قوه قضائیه را پناهگاه خود می‌دانند/ ضرورت اقدام عاجل در برخورد با تخلفات/ برخورد با قانون‌شکنی‌ها با همراهی مردم مواجه خواهد شد
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: مطالبه مردم برخورد با قانون‌شکنی‌هاست و در صورت برخورد جدی و قاطع، فضای اجتماعی و مردم با برخوردها همراهی می‌کنند.
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۸:۴۷
فرزندان را آزاد بگذاریم
ما به عنوان پدر و مادر همیشه تلاش می کنیم که بهترین باشیم، بهترین تربیت کننده، بهترین پدر مادر، بهترین الگو و بهترین مسئول، میخواهیم که مسئول زندگی فرزندمان هم باشیم. آزادی فرزندان به چه معناست ؟ آزاد...
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۵۰
مطالعات آبرسانی به ۹۳۰ روستای سیستان ‌و بلوچستان تکمیل شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان‌ و بلوچستان گفت: مطالعات آبرسانی به ۹۳۰ روستا در قالب ۱۳ مجتمع آبرسانی برای رفع مشکلات روستاهایی که فاقد هرگونه تاسیسات و یا دچار تنش آبی هستند تکمیل و آماده اجراست.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۰۷:۴۱
رفع مشکلات و رسیدگی به خواسته‌های کادر درمان
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: شیوع گسترده ویروس کرونا و طولانی شدن زمان، خستگی نیروها را بیشتر می کند و لازم است تا برای ایجاد انگیزه بین‌نیروها به مشکلات و خواسته هایشان رسیدگی شود.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۰:۰۹
شهدای دانشمند هسته ای سند مظلومیت ایران اسلامی
بِسْمِ ربّ الشهداء و الصدیقین - مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا ﴿احزاب ۲۳﴾ م...
۱۳۹۹/۹/۸ - ۰۹:۳۲
بیانیه و پیام تسلیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیکشهر در پی شهادت دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از نیکشهر ، متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۸:۵۰
(نمونه‌هایی از گفتار پیشوایان اسلام) در رابطه با حقوق شوهر بر زن
۱-امام باقر(علیه السلام) می‌فرمایند: زنی خدمت پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) شرفیاب شد و عرض نمود: یا رسول الله! حق مرد بر زن چیست؟ رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم)فرمود: (فرمانش را ببرد و ...
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۵۹
۷۰۰ تن مرغ در سیستان‌ و بلوچستان توزیع شده است
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان ‌و بلوچستان گفت: ۷۰۰ تن مرغ منجمد در مرحله اول براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار در چند روز اخیر در بین عاملان فروش در سراسر این استان ...