وبسایت خبری
امروز: جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
بخش مهمی از توانمندی ارتش متکی به نیروهای با ایمان باانگیزه و متعهد است
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: بخشی از توانمندی ارتش به خاطر تجهیزات است اما بخش مهمتری از آن متکی به نیروهای با ایمان، باانگیزه و متعهد است.
به گزارش  خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار رئیس و کارکنان عقیدتی سیاسی قرارگاه عملیاتی لشکر 88 زرهی ارتش زاهدان ضمن گرامیداشت 24 مهرماه سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به مفهوم «کلمه» در قرآن کریم، اظهار داشت: کلمه اصطلاحا یک لفظ است که بر یک معنا دلالت می‌کند و هر چه یک وجود وسیع تر، بزرگتر، و ارزشمندتر باشد نشان‌دهنده کمالات خالق است.
امام جمعه زاهدان با اشاره به تعبیر حضرت علی(ع) که بیان فرموده‌اند: همه موجودات آیه و نشانه خداوند هستند و من آن نشانه بزرگ خدا هستم، اظهار داشت: وجود مبارک امیرالمؤمنین(ع) می‌تواند نشانه بزرگ خداوند تبارک و تعالی و بزرگترین آینه‌ای باشد که کمالات خالق را نشان می‌دهد 
آیت‌الله مصطفی محامی با اشاره به این که خداوند در قرآن کریم در مورد حضرت عیسی(ع) واژه کلمه را به کار می‌برد، عنوان داشت: امام خمینی (ره) هم در حد و اندازه خود یک کلمه و یک وجود ارزشمند و نشانه و آیت بزرگ خداوند متعال بود.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با استناد به آیات شریفه 24 تا 27 سوره مبارکه ابراهیم، بیان داشت: خداوند در قرآن کریم در رابطه با کلمه طیبه مثالی می‌زند که این وجودهای پاک مثل یک درخت، پاک و دارای محصول است با این ویژگی‌ها که اول طیب است و پاک؛ دوم ریشه در زمین دارد و مستحکم است و سوم شاخه‌هایش در آسمان است و در عین حال که موجودی زمینی است اما آثارش به آسمان می‌رود و این موجود همواره و در هر زمان ثمره دارد اما در عوض کلمه خبیثه مثل درختی است که از ریشه کنده شده باشد و پایه و ریشه‌ای ندارد پس ماندگار نخواهد بود.
وی افزود: امام خمینی(ره) مصداقی از کلمه طیبه است و یکی از آثار و برکاتش انقلاب اسلامی است که نمایان و روشن است و درخت انقلاب روز به روز تنومندتر می‌شود و آثار خودش را در سراسر جهان به نمایش می‌گذارد و توان و پیشرفت خود را بر دشمنان انقلاب و اسلام تحمیل می‌کند.
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با اشاره به هدف دشمنان که از همان ابتدا با توطئه و کودتا و جنگ تحمیلی تا محاصره‌های اقتصادی، سیاسی و نظامی به دنبال نابودی انقلاب هستند، بیان داشت: با وجود این مسائل، مستحکم ماندن این درخت تنومند، خودش یک معجزه است و این که روز به روز هم رشد کرده معجزه عجیب‌تری است.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: در دایره درخت پربار انقلاب، یکی از سنت‌های حسنه‌ای که پا گرفت، سازمان عقیدتی سیاسی است که البته این خود می‌تواند به صورت مستقل یک شجره طیبه در نظر گرفته شود آن هم با همه شاخ و برگ و همه شعبه‌ها و همه فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد.
آیت‌الله محامی با اشاره به تاثیر همه خدمات سازمان عقیدتی سیاسی در حفظ سلامت و نشاط در ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: بخشی از توانمندی ارتش به خاطر تجهیزات است اما بخش مهمتری از آن متکی به نیروهای با ایمان، باانگیزه و متعهد است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به نقش معنویت و ایمان در مقاومتی که نیروهای انقلاب در ابتدای جنگ با دست خالی در برابر دشمن انجام دادند، عنوان داشت: وجود مجموعه‌ای که بتواند جنبه‌های عقیدتی، ایمانی و فکری را تقویت و کنترل کند تا تبدیل به عاملی برای جلوگیری از انحراف شود، اهمیت دارد.
وی با تاکید بر اهمیت بینش اجتماعی و سیاسی، خاطر نشان کرد: گاهی انسان ممکن است متدین و مومن باشد و حاضر باشد پای دین و دیانت و کشورش از همه هستی‌اش بگذرد اما فهم درستی از اوضاع نداشته باشد و طبق تعبیر مقام معظم رهبری نیاز است تا انسان نقشه جنگ را بداند و جبهه خودی و غیر خودی را بشناسد تا به جبهه خودی شلیک نکند.
 نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: نیروها باید وضعیت کنونی کشور و جهان اسلام و توطئه‌های دشمن را بشناسند و بینش سیاسی داشته باشند تا یک ارتشی معتقد متعهد و با انگیزه برای دفاع از اسلام و کشور اسلامی داشته باشیم.
226
سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۰۴:۱۹
کد خبر: ۴۷۰۹۰۷
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۷:۳۰
کارگاه آموزشی آسیب های شبکه های اجتماعی مجازی برخانواده در شهرستان راسک برگزار شد
اینترنت به نحوآشکار به زیر ساخت های تکنوۀوژیک کامپیوترهای شبکه ای اشاره دارد که ارتباطات دیجیتالی را در سطح دنیا ممکن می سازند .
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۷:۲۷
کارگاه آموزشی حقوقی تعلیم و تربیت کودکان در شهرستان راسک برگزار شد.
در انسان ، حق و تکلیف براثر تکاملی که ویژه اوست ، از مرحله غریزی گذشته و جنبه عقلی پیدا کرده است . انسان به فرمان خرد خویش ، تکالیف خود را نسبت به دیگران انجام می دهد.
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۶:۰۵
نکات مهم شیردهی به نوزاد در روزهای شیوع کرونا
متخصصان معتقدند با اینکه تاکنون هیچ‌گونه موردی مبنی بر وجود ویروس کرونا در شیر مادر گزارش نشده اما مادران باید اصول بهداشتی را هنگام شیر دادن به نوزاد خود رعایت کنند.
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۶:۰۳
نکاتی برای مثبت اندیش بودن
مثبت اندیشیدن آدمی را در رسیدن به اهداف زندگی یاری می کند و سبب افزایش شور ، نشاط و کارآمدی و سازندگی می شود.برای رشد و گسترش نگرش مثبت به آینده در خود باید:
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۶:۰۲
عوارض مصرف کافیین در بارداری
شاید نوشیدن یک فنجان قهوه سرشار از کافئین در ساعات بعد از ظهر بتواند تمامی خستگی روز را از تن شما به در کرده و برای ساعات باقی مانده انرژی مضاعفی به شما بدهد، و یا این که خوردن یک فنجان قهوه با همسرتا...
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۶:۰۱
علل و عوامل افت تحصیلی
همه فرزندان ما نیاز به محبت و ارزشمندی دارند تا به هویت برسند یعنی خود را پیدا کنند شان و منزلت خود را بشناسند و برای رسیدن این اهداف ارزشمند تلاش کنند. همه استعداد ها و قابلیت های خود را شکوفا نماین...
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۵:۴۸
زندگی روی زمین چگونه آغاز شد
محققان شواهدی مبنی بر منشا اصلی حیات روی زمین ارایه کرده کردند.
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۵:۴۴
روش هایی برای فراموش نکردن دروس
1-به پیش نیاز منابعی که می خوانی توجه کن اگر مطالب پیش زمینه اصلی را یاد نگرفته باشی حتی اگر مطالب جدید را حفظ کنی باز هم احتمال فراموشی مطلب وجود دارد؛ مثلا در درس عربی تا صرف فعل را یاد نگرفته باش...
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۵:۴۲
روش های ساده و ارزان برای خوشگذرانی
با شکلات سیاه از خودتان پذیرایی کنید - اندک چیزهایی هست که به اندازه خوردن تکه ای شکلات نرم، شیرین و لذیذ نشاط بخش باشد. ضمن اینکه آثار جادویی خوردن شکلات سیاه را دست کم نگیرید.
۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۰۵:۴۱
دردهای خطرناک دوران بارداری را بیشتر بشناسید
دوران بارداری معمولاً برای مادران دوران سختی است که باید تمام علایم و دردها برای حفظ سلامت مادر و جنین جدیگرفته شود.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۴:۴۰
مولانا سلامی نماینده محترم مردم سربلند استان سیستان و بلوچستان در خصوص شهادت دکتر محسن فخری زاده پیامی به شرح ذیل صادر کردند:*
يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۸:۴۸
فشار خون بالا در بانوان
قاتل خاموش - فشار خون می‌تواند بدون علائم قابل توجه مانند سکته مغزی یا حمله قلبی افزایش یابد. در بعضی افراد فشار خون بالا می‌تواند سبب خونریزی بینی، سردرد، سرگیجه شود. از آنجایی که فشار خون بالا می...
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۴:۳۸
مردم قوه قضائیه را پناهگاه خود می‌دانند/ ضرورت اقدام عاجل در برخورد با تخلفات/ برخورد با قانون‌شکنی‌ها با همراهی مردم مواجه خواهد شد
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: مطالبه مردم برخورد با قانون‌شکنی‌هاست و در صورت برخورد جدی و قاطع، فضای اجتماعی و مردم با برخوردها همراهی می‌کنند.
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۸:۴۷
فرزندان را آزاد بگذاریم
ما به عنوان پدر و مادر همیشه تلاش می کنیم که بهترین باشیم، بهترین تربیت کننده، بهترین پدر مادر، بهترین الگو و بهترین مسئول، میخواهیم که مسئول زندگی فرزندمان هم باشیم. آزادی فرزندان به چه معناست ؟ آزاد...
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۵۰
مطالعات آبرسانی به ۹۳۰ روستای سیستان ‌و بلوچستان تکمیل شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان‌ و بلوچستان گفت: مطالعات آبرسانی به ۹۳۰ روستا در قالب ۱۳ مجتمع آبرسانی برای رفع مشکلات روستاهایی که فاقد هرگونه تاسیسات و یا دچار تنش آبی هستند تکمیل و آماده اجراست.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۰۷:۴۱
رفع مشکلات و رسیدگی به خواسته‌های کادر درمان
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: شیوع گسترده ویروس کرونا و طولانی شدن زمان، خستگی نیروها را بیشتر می کند و لازم است تا برای ایجاد انگیزه بین‌نیروها به مشکلات و خواسته هایشان رسیدگی شود.
۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۰:۰۹
شهدای دانشمند هسته ای سند مظلومیت ایران اسلامی
بِسْمِ ربّ الشهداء و الصدیقین - مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا ﴿احزاب ۲۳﴾ م...
۱۳۹۹/۹/۸ - ۰۹:۳۲
بیانیه و پیام تسلیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیکشهر در پی شهادت دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از نیکشهر ، متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۸:۵۰
(نمونه‌هایی از گفتار پیشوایان اسلام) در رابطه با حقوق شوهر بر زن
۱-امام باقر(علیه السلام) می‌فرمایند: زنی خدمت پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) شرفیاب شد و عرض نمود: یا رسول الله! حق مرد بر زن چیست؟ رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم)فرمود: (فرمانش را ببرد و ...
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۵۹
۷۰۰ تن مرغ در سیستان‌ و بلوچستان توزیع شده است
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان ‌و بلوچستان گفت: ۷۰۰ تن مرغ منجمد در مرحله اول براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار در چند روز اخیر در بین عاملان فروش در سراسر این استان ...